A legfontosabb: megjelent Barbara Demick Észak-Koreás könyve a Nincs mit irigyelnünk a világtól.
Észak-Korea a világ egyik legelnyomóbb és legtitokzatosabb országa. A besúgást bátorítják, a média a kormány ellenőrzése alatt áll. Az Elfújta a szél veszélyes könyvnek számít, melyet száműztek a polcokról. Az 1990-es években éhínség söpört végig az országon. Milliók haltak éhen, de a rezsim továbbra is kezében tartja a hatalmat. Számos interjú segítségével Barbara Demick elsőként mutatta be, hogy milyen is az élet ebben a rendkívüli országban hat hétköznapi ember sorsán keresztül, akiknek a szívszorító körülmények ellenére sikerült túlélni a Kedves Vezető országát.
Ezt a könyvet vártam a legjobban a Könyvhéten, de akkor mégsem jelent meg, és nagyon féltem, hogy nem is fog soha. Most viszont itt van, bár még most sem értem, hogy hogyan került egy ilyen könyv a Könyvmolyképzőhöz, de nagyon örülök neki, hogy így történt.
Aztán itt van még a két Európa kiadós könyv, nem tudom mikor jelentek meg, de nekem kellenek, legalábbis a Vadnyomozók mindenképp.
A spanyol polgárháború utolsó napjaiban történt, hogy egy köztársasági katona megmentette az ellenség fő ideológusának életét… A különös történet egészen véletlenül jutott a fiatal író, Javier Cercas fülébe, s aztán sokáig nem hagyta nyugodni. Mi is történhetett igazából? El tudjuk-e képzelni azt a pillanatot?
A köztársasági csapatok helyzete már reménytelen, vonulnak vissza a francia határ felé, amikor valaki úgy dönt, végezzék ki a francóista foglyok egy csoportját. Köztük van Rafael Sánchez Mazas író, a Falange alapítója és ideológusa. Mazasnak azonban sikerül megszöknie, elrohan az erdőbe, s amikor egy köztársasági katona megtalálja, csak ránéz, majd visszafordul, Itt nincs senki!, mondja a társainak.
Cercas úgy érezte, Mazas életéből s főként ebből a sztoriból, a rejtélyből – vajon miért döntött úgy az a katona, hogy megkíméli a fő falangista életét – jó „dokumentumregényt” lehet írni. Meg is írja, de úgy érzi, valami még hiányzik… S akkor találkozik Roberto Bolañóval, a Spanyolországban élő híres chilei íróval, aki elmesél neki egy másik történetet, amely aztán teljesen megváltoztatja a tervezett regényt – sőt magának a szerzőnek az életét is. Mert lehet, hogy Bolaño történetének hőse ugyanaz a katona – s talán még él, még lehet beszélni vele…
Egyébként most láttam az Európa honlapján, hogy mindkét könyvnek most lesz majd a bemutatója Javier Cercas-szal, a Vadnyomozóké szeptember 22-én a Szalamiszi katonáké szeptember 23-án.
Ja és a Könyvmolyképzőtől nagyon érdekel még a Semmi nem áll az éjszaka útjában is. Úgy látszik még mindig meg lehet venni engem azzal, ha családi titkokat említenek egy fülszövegben, bár nem csak emiatt érdekel.
A Maxim kiadótól Rebecca Donoventől az Elakadó lélgzet érdekel, de csak úgy távolról, olyan könnyű egy ilyen jellegű történetet elrontani, de én bizakodó vagyok.
Egy lány története az életet megváltoztató szerelemről, a leírhatatlan kegyetlenségről és a törékeny reményről.
És akkor végül itt van Alma Katsu Halhatatlanjának a folytatása:
Kétszáz évvel azután, hogy Adairt bebörtönzik, Lanore vezekelni próbál a bűneiért. Megválik hosszú évek során összegyűjtött kincseitől, hogy megtisztítsa múltját, és boldog életet élhessen új kedvesével, Luke Findley-vel. Ám ahogy a londoni Viktória és Albert Múzeumban kiállított tárgyait szemléli, hirtelen rá kell eszmélnie, hogy bekövetkezett, amitől kétszáz évig rettegett: Adair megszökött a börtönéből. A férfi újra szabad, és el fog jönni érte. Lanore-nak pedig fogalma sincs arról, hogyan védje meg magát ellene.
Igazából nem tudom, hogy kell-e ez nekem. Az első részt olvastam, és szerettem is, de olyan mélységesen nyomasztó volt, hogy nem tudom, hogy akarom-e még egyszer. Kétségtelen, hogy nagyon jól van megírva, és azzal a gondolattal tettem le, hogy zseniális volt, és még most úgy gondolom (a végéről legalábbis), és a fülszöveg alapján elég izgalmas lesz... áhh, persze hogy kell nekem :) (Egyébként ez a borító egyáltalán nem tetszik annyira mint az első, a nő feje valahogy kilóg ez egészből, vagy nem tudom, de ez igazán mellékes.)
Zárszóként még megjegyzem, hogy ha minden igaz Kate Morton új könyve a Távoli órák is hamarosan megjelenik, immáron a Cartaphilus gondozásában.
A Távoli órák tényleg jön? Nagyon jó lenne...
VálaszTörlésHát semmi konkrétat nem tudok róla, úgy rémlik, hogy még régen Üstökös karcolt róla, hogy ősszel jön, a kiadó honlapján az van, hogy hamarosan, ami ugyan nem garancia, de én bizakodom. De ha még ősszel nem is, ebben az évben szerintem meg fog jelenni.
TörlésSssszzzz.... én úgy tudom, a Cartát átcsoportosítják, de nagyon remélem, hogy nem szűnik meg.
VálaszTörlés